Home Office és a Smart Home!

2023.04.02

A home office elterjedése óta sokkal többet tartózkodunk otthonunkban, ezért fontosabbá vált annak kényelme és energiatakarékos működése. 

Manapság az okos otthon rendszerek révén számos lehetőségünk van arra, hogy ideális munkakörnyezetet alakítsunk ki otthonunkban.

Ahhoz, hogy a legtöbbet lehessen kihozni az okos otthon rendszerünkből, ismernünk kell saját igényeinket, így személyre szabhatók az automatizációk.

Néhány egyszerű kérdéssel közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy milyen körülmények között is szeretünk dolgozni:

  • Mi a számunkra ideális hőmérséklet? ( itt végre senki sem tekerheti el a termosztátot J )
  • Milyen megvilágítást szeretünk? Lámpa fénye vagy természetes fény?
  • Mettől meddig tart a munkaidő?
  • Milyen szokásaink vannak munkavégzés közben?

Megosztok néhány példát, amivel jobban érthetővé válik, hogyan is működik egy ilyen rendszer.

Home Office mód:

A Home Office mód aktiválásával - amit megtehetünk egy gombnyomással vagy hangaszisztens (Google Home mini, Apple HomePod )segítségével - előkészíthetjük otthoni iroda részünket a munka kezdéshez.

Mit is jelent ez pontosan? Minden eszköz az igényeink alapján beállított feladatokat végzi el. Például bekapcsol a fűtés, a redőnyök felhúzódnak, a lámpa és a dugaljak felkapcsolódnak. Így elérve azt, hogy komfortos legyen a hőmérséklet és megfelelőek legyenek a fényviszonyok. A mód inaktiválásával pedig visszatérhetünk az otthoni üzemmódba.

Ha szeretnénk ezt teljesen automatizálni, akkor még azt is beállíthatjuk, hogy ez a mód melyik nap hány órakor kapcsoljon be, illetve ki.

Ennek a módnak a használata azért is fontos, mert segíthet a munka-magánélet egyensúlyának megtartásában.

Fűtés-hűtés:

Megadhatjuk azt az időintervallumot, amikor dolgozunk, és azt, hogy milyen hőmérsékletet szeretnénk.

Ezzel elkerüljük azt, hogy egész nap folyamatosan menjen a fűtés vagy a hűtés, és Nekünk sem kell folyamatosan a radiátor termosztátot állítgatni. Ezzel időt és pénzt takarítunk meg.

Világítás:

Munka közben hajlamosak vagyunk nem észlelni azt, hogy már eléggé besötétedett ahhoz, hogy felkapcsoljuk a lámpát, így akár órákon át sötétben dolgozunk, amivel ronthatjuk a szemünket. Az okos otthon rendszer fényérzékelője automatikusan felkapcsolja a világítást, amint érzékeli, hogy a fény erőssége a megadott szint alá ment.

Meeting mód:

Egy megbeszélés kezdete előtt - egy gombnyomással, vagy a hangaszisztens segítségével - minden az igényeinknek megfelelően kerül beállításra ahelyett, hogy próbálnánk mindent a megfelelő módon kézzel beállítgatni.

Ebéd idő, egészséges életmód:

Lámpa felvillantásával jelezhet az okos otthon rendszer, hogy ideje ebédelni, vagy nem ártana egy kis szünetet tartani.

"Kézi vezérlés":

Sajnos az okos otthon rendszerek nem olvasnak gondolatainkban, így ahhoz, hogy még komfortosabb legyen számunkra a munkavégzés, hasznos lehet egy nyomógomb az asztalunkon elhelyezve, amivel még a telefonunkat sem kell elővenni. Erre be tudunk állítani néhány hasznos funkciót.

Például:

  • lámpa felkapcsolása vagy lekapcsolása
  • légtisztító maximum vagy automata funkcióba kapcsolása
  • légkondi indítása vagy leállítása
  • zene lejátszás indítása

Ahogy a fenti példákból is látható, nagyon sok hasznos funkcióval tudja segíteni otthoni munkavégzésünket egy személyre szabott smart home rendszer.

Ha felkeltette érdeklődésedet a téma vagy bármilyen kérdésed van az okos otthon rendszerekkel kapcsolatban, keress fel minket bármelyik elérhetőségünkön.

https://www.nrbsmarthome.hu/elerhetoseg/